ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α' ΤΕΤΡΑΜΗΝΟΥ (σχ.έτ. 2016-17)

No automatic alt text available.

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών του σχολείου μας ότι η βαθμολογία του Α' τετραμήνου για το σχολ. έτος 2016- 2017, θα δοθεί την Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου ώρα 12.40 μμ, για την Α'  και Β' τάξη στις αίθουσες διδασκαλίας και στα αντίστοιχα τμήματα και για την Γ' τάξη στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων.

Οι γονείς και κηδεμόνες παρακαλούνται να προσέλθουν στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας από τις 11.45 π.μ. για να παρακολουθήσουν:

• Σύντομη ενημέρωση από τη Διευθύντρια του σχολείου κ. Μαρίνα Μπέττα για τις υφιστάμενες αλλαγές στις διαδικασίες αξιολόγησης των μαθητών Γυμνασίου. Θα δοθούν διευκρινίσεις σε απορίες των γονέων.
  • Ενημέρωση από τα μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για σημαντικά τρέχοντα ζητήματα, με κυριότερο το θέμα της πρωινής φύλαξης του σχολείου μας

Παράλληλα με την επίδοση των ελέγχων θα γίνεται:

• Επικαιροποίηση των στοιχείων των μαθητών/τριών (διεύθυνση κατοικίας, τηλέφωνα γονέων)
  • Προσκόμιση μεταφρασμένων πιστοποιητικών οικογενειακής κατάστασης αλλοδαπών τελειοφοίτων μαθητών/τριών
  • Προσκόμιση πρόσφατης φωτογραφίας τελειοφοίτων
  • Ενημέρωση των γονέων από τους/τις εκπαιδευτικούς για θέματα προόδου,φοίτησης και συμπεριφοράς των μαθητών/τριών.